Problem jest bardzo poważny. Od lat w gminie Czarny Bór zmagamy się z uciążliwością kopalni Melafir. Liczne moje interwencje, spotkania w urzędach i w siedzibie spółki, przeprowadzone badania poskutkowały zmniejszeniem zapylenia, co potwierdzają czujniki pomiaru zanieczyszczenia. Jednak wydobycie melafiru, jego transport na bocznicę kolejową wciąż jest uciążliwy dla mieszkańców, pomimo, że wybudowano czarnoborską obwodnicę.
Teraz mieszkańcy Lubawki obawiają się podobnych problemów. Odsyłam do mojego tekstu w serwisie kamiennogorska.pl.

