Od pomysłu do realizacji – Skwer Muzyczny na Piaskowej Górze w Wałbrzych nabiera realnych kształtów!

Dziś kolejne ważne spotkanie – razem z Patrycjuszem i Michałem rozmawialiśmy z Prezydentem Roman Szełemej o postępie prac.
Omówiliśmy aktualny stan realizacji projektu, a także to, co przed nami – rozmawialiśmy o koncepcji otwarcia Skweru Muzycznego oraz o wydarzeniach i aktywnościach, które w przyszłości będą mogły ożywiać tę przestrzeń.
To dobry moment, żeby podkreślić, że ten projekt jest efektem pracy zespołowej. Autorami inicjatywy są także: Katarzyna, Katarzyna, Agnieszka, Elwira, Marta, Iwona. Wspólnie przeszliśmy drogę od pierwszych szkiców, przez Budżet Obywatelski, aż do etapu realizacji.
 
Dziękuję za wspólną pracę, zaangażowanie i determinację.
 
📸 Zdjęcia ze spotkania Waclawski photography

Wyłącznie w Twojej sprawie!

Kandydat do Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Okręg 4 (gminy: Czarny Bór, Mieroszów)

Numer na liście 1

Mieszkam w Czarnym Borze, jestem żonaty, mam córkę i syna. Od 2005 roku jestem dyrektorem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Wraz z moimi współpracownikami organizuję wydarzenia kulturalne o zasięgu: regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim- Filologia Polska. Wiele lat byłem dziennikarzem, wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. W samorządzie działam od 1997 roku. Jestem radnym powiatu wałbrzyskiego. Byłem radnym gminy Czarny Bór, członkiem Zarządu Miasta Kamiennej Góry.

Mandat radnego powiatu wałbrzyskiego to realny wpływ na podejmowane decyzje, ważne dla mieszkańców gmin Czarny Bór i Mieroszów. Dzięki współpracy samorządowców, kolejnej perspektywie finansowej, w naszych gminach możemy: budować, remontować, inwestować w: oświatę, kulturę, bezpieczeństwo i ochronę środowiska. W ciągu minionych 4 lat wiele udało się wspólnie osiągnąć, m.in.: przebudowaliśmy ulicę Główną w Czarnym Borze, drogę z Grząd w kierunku Krzeszowa, wybudowaliśmy most w Jaczkowie, chodnik wzdłuż ulicy Hożej w Mieroszowie, nie dopuściliśmy do budowy instalacji do produkcji gruntu antropogenicznego w pobliskim Ptaszkowie. Wciąż wiele jest jednak do zrobienia. Aby spełnić Państwa oczekiwania, trzeba sprawnie planować i zarządzać projektami, dlatego zdecydowałem się ponownie kandydować i proszę o Państwa poparcie 21 października 2018 roku.

Po co nam „Sudety 2030”?

Wyraziliśmy zgodę na przystąpieniem do prac nad tworzeniem strategii rozwoju społeczno- gospodarczego południowej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030 „Sudety 2030”.

Wykorzystując potencjał społeczno-gospodarczy i bogactwo wszelkich zasobów tego obszaru zobowiązujemy się do rozpoczęcia prac nad stworzeniem wspólnego planu modernizacji i rozwoju zwanego „Strategią Rozwoju Sudety 2030”. Dokument ten będzie podstawą do przygotowania specjalnego Programu Operacyjnego dla tej części Polski – czytamy we wstępie do Deklaracji Sudeckiej.

Program powstanie w oparciu o 15 szczegółowych celów, których realizacja ma poprawić warunki życia mieszkańców i umożliwić szybszy rozwój gospodarczy regionu.  Czytaj dalej Po co nam „Sudety 2030”?